LLQCA251818T1R0M
Mfr.Part #
LLQCA251818T1R0M
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Description
FIXED IND 1UH 775MA 80 MOHM SMD
Frequency - Self Resonant :
100MHz
Package / Case :
1007 (2518 Metric)
Size / Dimension :
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
1 µH
DC Resistance (DCR) :
80mOhm
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
775 mA
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Datasheets
LLQCA251818T1R0M
TAIYO YUDEN LLQCA251818T1R0M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD