LLMGA201616T121NG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LLMGA201616T121NG
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0806 1LN
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Ratings :
Current Rating (Max) :
4.5A
Filter Type :
Power Line
Package :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) (Max) :
15mOhm
Product Category :
Ferrite Beads
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Series :
LLMG
Impedance @ Frequency :
120 Ohms @ 100 MHz
Number of Lines :
1
Product Type :
Ferrite Beads
Features :
Subcategory :
Ferrites
Height (Max) :
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Brand :
RoHS :
Details
Datasheets
LLMGA201616T121NG
TAIYO YUDEN LLMGA201616T121NG
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN