LLL219R71A474MA01L
Mfr.Part #
LLL219R71A474MA01L
Package / Case
0508 (1220 Metric)
Description
CAP CER 0.47UF 10V X7R 0508
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Feature :
Low ESL (Reverse Geometry)
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Voltage :
10V
Capacitance :
0.47µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Applications :
Bypass, Decoupling
Size / Dimension :
0.049Lx0.079W 1.25mmx2.00mm
Depth :
2mm
Temperature Coefficient :
X7R
Dielectric Material :
Ceramic
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Multilayer :
yes
Radiation Hardening :
No
Temperature Characteristics Code :
X7R
Tolerance :
±20%
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Series :
LLL
Length :
1.25mm
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
Voltage - Rated DC :
10V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness :
939.8μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Height :
850μm
HTS Code :
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
10 Weeks
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics LLL219R71A474MA01L from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Voltage:10V, Package / Case:0508 (1220 Metric), Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, LLL219R71A474MA01L pinout, LLL219R71A474MA01L datasheet PDF, LLL219R71A474MA01L amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics LLL219R71A474MA01L ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics LLL219R71A474MA01L
LLL 0.47μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.049Lx0.079W 1.25mmx2.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL (Reverse Geometry) Surface Mount, MLCC 0508 (1220 Metric)