LLL03TR61E223KE01L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LLL03TR61E223KE01L
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
0102 (0306M)/X5R/22000PF /10%/25
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Ratings :
Brand :
Package :
Digi-Reel?
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Lead Spacing :
Thickness (Max) :
0.008" (0.20mm)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Product Status :
Active
Height :
0.18 mm
Product Type :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
25V
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
RoHS :
Details
Lead Style :
Failure Rate :
Series :
LLL
Termination :
Standard
Type :
LW Reversed Low ESL Chip Multilayer Ceramic Capacitor
Class :
Class 2
Temperature Coefficient :
X5R
Features :
Low ESL (Reverse Geometry)
Murata
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Capacitance :
0.022 μF
Length :
0.3 mm
Height - Seated (Max) :
Width :
0.6 mm
Tolerance :
±10%
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Subcategory :
Capacitors
Product :
Reverse Geometry Type MLCCs
Termination Style :
SMD/SMT
Dielectric :
X5R
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Packaging :
MouseReel
Applications :
Bypass, Decoupling
Datasheets
LLL03TR61E223KE01L
Murata Electronics LLL03TR61E223KE01L
LLL 0.022 μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)