LLDND5050PKT100MM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LLDND5050PKT100MM
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 1.7A 225 MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
2.2A
Features :
Current Rating (Amps) :
1.7 A
Type :
Wirewound
Brand :
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS :
Details
Series :
LLDN
DC Resistance (DCR) :
225mOhm Max
Shielding :
Unshielded
Package / Case :
Nonstandard
Supplier Device Package :
Inductance :
10 µH
Package :
Tape and Reel (TR)
Termination Style :
SMD/SMT
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Q @ Freq :
Ratings :
Product Category :
Power Inductors - SMD
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Product Status :
Active
Product :
Power Inductors
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Material - Core :
Metal
Frequency - Self Resonant :
Product Type :
Fixed Inductors
Mounting Style :
PCB Mount
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Size / Dimension :
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Datasheets
LLDND5050PKT100MM
TAIYO YUDEN LLDND5050PKT100MM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD