LLDND3030KKT1R5MM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LLDND3030KKT1R5MM
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.5UH 2.1A 100MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Category :
Power Inductors - SMD
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Product :
Power Inductors
Brand :
Material - Core :
Metal
Frequency - Self Resonant :
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Style :
PCB Mount
Q @ Freq :
Current - Saturation (Isat) :
3A
Features :
Supplier Device Package :
Inductance :
1.5 µH
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
SMD/SMT
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Ratings :
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
RoHS :
Details
Type :
Wirewound
Product Status :
Active
Current Rating (Amps) :
2.1 A
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Product Type :
Fixed Inductors
Series :
LLDN
Tolerance :
±20%
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Datasheets
LLDND3030KKT1R5MM
TAIYO YUDEN LLDND3030KKT1R5MM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD