LK2125R33M-T
Mfr.Part #
LK2125R33M-T
Description
FIXED IND 330NH 250MA 400MOHM SM
Height :
1.25mm
Max DC Current :
250mA
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
Current Rating :
250mA
Test Frequency :
25MHz
Inductance :
330nH
Frequency - Self Resonant :
145MHz
Q @ Freq :
20 @ 25MHz
DC Resistance (DCR) :
400mOhm Max
Depth :
1.45mm
Datasheets
LK2125R33M-T
TAIYO YUDEN LK2125R33M-T
LK2125R33M-T datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD