LK2125R22M-T
Mfr.Part #
LK2125R22M-T
Description
FIXED IND 220NH 250MA 300MOHM SM
Max DC Current :
250mA
Height Seated (Max) :
0.041 1.05mm
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Height :
838.2μm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
HTS Code :
Frequency - Self Resonant :
170MHz
Packing Method :
Tape, Paper
Tolerance :
±20%
Depth :
1.45mm
Mount :
Surface Mount
Published :
Inductance :
220nH
Current Rating :
250mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Q @ Freq :
20 @ 25MHz
Test Frequency :
25MHz
Datasheets
LK2125R22M-T
TAIYO YUDEN LK2125R22M-T
LK2125R22M-T datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD