LK1005R68K-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LK1005R68K-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 680NH 20MA 550MOHM SMD
Stock
585
In Stock :
585
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance Frequency - Test :
10MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-40°C~85°C
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
13 Weeks
DC Resistance (DCR) :
550mOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Current-Max :
0.02A
HTS Code :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Inductance :
680nH
Shielding :
No
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Functions :
1
Type :
Multilayer
Mounting Type :
Surface Mount
Test Frequency :
10MHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency - Self Resonant :
70MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Q @ Freq :
20 @ 10MHz
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Current Rating (Amps) :
20mA
Series :
LK
Datasheets
LK1005R68K-T
TAIYO YUDEN LK1005R68K-T
LK1005R68K-TV datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD