LK10052R2M-T8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LK10052R2M-T8
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED INDUCTOR SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Type :
Multilayer
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Series :
LK
Current - Saturation (Isat) :
Q @ Freq :
20 @ 10MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Self Resonant :
40MHz
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
1.15Ohm Max
Inductance Frequency - Test :
10 MHz
Current Rating (Amps) :
20 mA
Product Status :
Obsolete
Features :
Inductance :
2.2 µH
Tolerance :
±20%
Supplier Device Package :
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
Shielded
Ratings :
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Datasheets
LK10052R2M-T8
LK10052R2M-T8 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from TAIYO YUDEN stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD