LIF480-10B24R2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LIF480-10B24R2
Manufacturer
Mornsun
Description
AC/DC CONVERTER,480W,24V,DIN RAI
Stock
326
In Stock :
326
Manufacturer :
Mornsun
Product Category :
Size / Dimension :
5.18 L x 1.89 W x 4.92 H (131.5mm x 48.0mm x 125.0mm)
Current - Output (Max) :
20A
Approval Agency :
Product Status :
Active
Input Type :
AC or DC
Voltage - Output 4 :
Series :
LIF480-10BxxR2 (480W)
Voltage - Output 1 :
24V
Voltage - Output 5 :
Standard Number :
61010-1; 62368-1; UL 508
Number of Outputs :
1
Voltage - Output 6 :
Efficiency :
94%
Voltage - Isolation :
3 kV
Package :
Box
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Minimum Load Required :
No
Voltage - Output 2 :
Applications :
Industrial, ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 3 :
Power (Watts) :
480W