LI1806E101R-00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LI1806E101R-00
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Package / Case
1806 (4516 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 100 OHM 1806 1LN
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Current Rating (Max) :
500mA
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Series :
LI
Height (Max) :
0.073 1.85mm
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Lines :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
DC Resistance (DCR) (Max) :
300mOhm
Length :
4.5mm
Impedance @ Frequency :
100Ohm @ 100MHz
Rated Voltage :
75V
Number of Functions :
1
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Current :
0.5A
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e0
Filter Type :
Power, Signal Line
Size / Dimension :
0.177Lx0.063W 4.50mmx1.60mm
Package / Case :
1806 (4516 Metric)
Datasheets
LI1806E101R-00
Laird - Performance Materials LI1806E101R-00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN