LHLZ06NB221K
Mfr.Part #
LHLZ06NB221K
Description
FIXED IND 220UH 360MA 2 OHM TH
Series :
LH, LZ Type
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Frequency - Self Resonant :
3.8MHz
DC Resistance (DCR) :
2Ohm Max
Shape/Size Description :
CYLINDRICAL PACKAGE
Inductance Frequency - Test :
796kHz
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Rated Current-Max :
0.36A
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Size / Dimension :
0.307Dia 7.80mm
Inductance :
220μH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Test Frequency :
796kHz
Q @ Freq :
30 @ 796kHz
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Current Rating :
360mA
Datasheets
LHLZ06NB221K
TAIYO YUDEN LHLZ06NB221K
LHLZ06NB221K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD