LHLC10NB222J
Mfr.Part #
LHLC10NB222J
Description
FIXED IND 2.2MH 320MA 3.9 OHM TH
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
5mm
Q @ Freq :
50 @ 252kHz
Lead Length :
5mm
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Rated Current-Max :
0.32A
Frequency - Self Resonant :
700kHz
DC Resistance (DCR) :
3.9Ohm Max
Inductance Frequency - Test :
252kHz
Current Rating (Amps) :
320mA
Inductance :
2.2mH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Test Frequency :
0.252MHz
Lead Diameter :
0.6 mm
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Size / Dimension :
0.433Dia 11.00mm
Datasheets
LHLC10NB222J
LHLC10NB222J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD