LHLC10NB221K
Mfr.Part #
LHLC10NB221K
Description
FIXED IND 220UH 970MA 440MOHM TH
Inductance Frequency - Test :
796kHz
Lead Diameter :
0.6 mm
Lead Length :
5mm
Tolerance :
±10%
Frequency - Self Resonant :
2.3MHz
Inductance :
220μH
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Size / Dimension :
0.433Dia 11.00mm
Lead Spacing :
5mm
DC Resistance (DCR) :
440mOhm Max
Current Rating (Amps) :
970mA
Rated Current-Max :
0.95A
Test Frequency :
0.796MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Q @ Freq :
40 @ 796kHz
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Datasheets
LHLC10NB221K
LHLC10NB221K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD