LHLC08TB821K
Mfr.Part #
LHLC08TB821K
Description
FIXED IND 820UH 380MA 2.3 OHM TH
Fixed Inductors
Packaging :
Tape and Box (TB)
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.374 9.50mm
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Inductance :
820μH
Lead Diameter :
0.6 mm
Q @ Freq :
30 @ 796kHz
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Lead Spacing :
5mm
Rated Current-Max :
0.38A
Lead Length :
5mm
DC Resistance (DCR) :
2.3Ohm Max
Packing Method :
Ammo Pack
Test Frequency :
0.796MHz
Shape/Size Description :
CYLINDRICAL PACKAGE
Frequency - Self Resonant :
1.6MHz
Inductance Frequency - Test :
796kHz
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Current Rating (Amps) :
380mA
Tolerance :
±10%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Datasheets
LHLC08TB821K
LHLC08TB821K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD