LHF15BB681K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LHF15BB681K
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 680UH 1.1A 620 MOHM TH
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Published :
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Test Frequency :
1kHz
Height Seated (Max) :
0.906 23.00mm
Current Rating :
1.1A
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±10%
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder
RoHS Status :
RoHS Compliant
Inductance :
680μH
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
620mOhm Max
Shielding :
Unshielded
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Mount :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Q @ Freq :
15 @ 796kHz
Size / Dimension :
0.709Dia 18.00mm
Mounting Type :
Through Hole
Series :
LH, F Type
Frequency - Self Resonant :
1MHz
Datasheets
LHF15BB681K
LHF15BB681K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD