LHF15BB392J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LHF15BB392J
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.9MH 450MA 2.4 OHM TH
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
Unshielded
Shape/Size Description :
CYLINDRICAL PACKAGE
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Series :
LH, F Type
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
HTS Code :
Frequency - Self Resonant :
480kHz
Tolerance :
±5%
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.709Dia 18.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Q @ Freq :
20 @ 252kHz
Number of Functions :
1
Inductance :
3.9mH
Terminal Shape :
Wire
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Published :
Material - Core :
Ferrite
Special Feature :
Q MEASURED AT 0.252 MHZ
Rated Current-Max :
0.45A
Mount :
Through Hole
Current Rating :
450mA
DC Resistance (DCR) :
2.4Ohm Max
Test Frequency :
1kHz
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.906 23.00mm
Datasheets
LHF15BB392J
LHF15BB392J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD