LH1001-2RD4
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LH1001-2RD4
Manufacturer
Bel Power Solutions
Description
AC/DC CONVERTER 5.1V 70W
Manufacturer :
Bel Power Solutions
Product Category :
Efficiency :
74 %
Mount :
Chassis Mount
Approvals :
CE, TUV, cURus
Length :
168.402 mm
Max Operating Temperature :
70 °C
Height :
110.998 mm
Width :
39.116 mm
Number of Outputs :
1
RoHS :
Non-Compliant
Min Operating Temperature :
0 °C
Max Power Dissipation :
70 W
Max Output Current :
11 A
Isolation Voltage :
4 kV
Voltage - Output 1 :
5.1 V
Datasheets
LH1001-2RD4
LH1001-2RD4 datasheet pdf and AC DC Converters product details from Bel Fuse Inc stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH
    LINE FILTER 100VDC 20A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH