LGA75A-48-J1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LGA75A-48-J1
Manufacturer
Cosel
Description
AC/DC CONVERTER 48V 77W
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Series :
LGA (75W)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
Open Frame
Mounting Type :
Chassis Mount
Current - Output (Max) :
1.6A
Size / Dimension :
5.91Lx1.97W x 1.14 H 150.1mmx50.0mmx29.0mm
Voltage - Isolation :
2kV
Voltage - Output 1 :
48V
Applications :
ITE (Commercial)
Number of Outputs :
1
Voltage - Input :
85V~132VAC
Efficiency :
86%
Power (Watts) :
77W