LFB250150-000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LFB250150-000
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Description
FERRITE CORE 26 OHM SOLID 15MM
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Cable Ferrites
Material :
LF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
0.512 13.00mm
Mounting Type :
Free Hanging
Max Operating Temperature :
125°C
Test Frequency :
5MHz
Termination :
Axial
Packaging :
Bulk
Published :
Outer Dimension :
0.984 Dia (25.00mm)
Min Operating Temperature :
-40°C
Radiation Hardening :
No
Shielding :
Unshielded
Design :
Solid
Type :
Round
Diameter :
25mm
Series :
LF
Frequency :
1MHz
Diameter - Inside :
15 mm
Lead Free :
Lead Free
Color :
White
Weight :
19.109847g
Impedance :
26Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Diameter - Inner :
0.591 Dia (15.00mm)
Impedance @ Frequency :
26Ohm @ 5MHz
Mount :
Free Hanging
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
LFB250150-000
Laird - Performance Materials LFB250150-000
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE CORE 150 OHM SOLID
  • Würth Elektronik
    FERRITE CORE 246 OHM HINGED 8MM
    FERRITE CORE 100 OHM SOLID
    FERRITE CORE 338 OHM SOLID
    FERRITE CORE 321 OHM HINGED 6MM