LEMF2520T6R8M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LEMF2520T6R8M
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 6.8UH 175MA 350MOHM SM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
LE, MF Type
Inductance :
6.8μH
Q @ Freq :
10 @ 7.96MHz
Current Rating :
175mA
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Shielding :
Unshielded
Tolerance :
±20%
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Frequency - Self Resonant :
38MHz
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Lead Free :
Lead Free
Test Frequency :
7.96MHz
Published :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Wirewound
Inductance Frequency - Test :
7.96MHz
Datasheets
LEMF2520T6R8M
LEMF2520T6R8M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD