LEG100W-143-C0700-D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LEG100W-143-C0700-D
Manufacturer
Thomas Research Products
Description
LED POWER SUPPLY
Manufacturer :
Thomas Research Products
Product Category :
Feature :
OCP, OVP, SCP
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Size / Dimension :
8.30Lx1.80W x 1.32 H 210.8mmx45.7mmx33.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
LEG-100W
Current - Output (Max) :
700mA
Weight :
1.627lbs 738.0g
Voltage - Input (Min) :
108VAC
Voltage - Output :
48V~143V
Efficiency :
90%
Number of Outputs :
1
Dimming :
Analog
Power (Watts) :
100W
Mounting Type :
Chassis Mount
Type :
Constant Current
Ratings :
IP66
Topology :
AC DC Converter
Termination Style :
Wire Leads
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR