LED96W-024-C4000-LT
Mfr.Part #
LED96W-024-C4000-LT
Description
LED DRIVER CC AC/DC 14-24V 4A
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Approval Agency :
CE, cURus
Type :
Constant Current
Voltage - Output :
14V~24V
Current - Output (Max) :
4A
Size / Dimension :
6.34Lx2.40W x 1.50 H 161.0mmx61.0mmx38.0mm
Series :
LED-96W-LT
Ratings :
IP66, NEMA 4
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Power (Watts) :
96W
Efficiency :
89%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dimming :
ELV, Triac
AC DC Converter
Published :
Weight :
0.687lb 311.62g
Termination Style :
Wire Leads
Factory Lead Time :
12 Weeks
Thomas Research Products LED96W-024-C4000-LT
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR