LED25W-28-C0350-D
Mfr.Part #
LED25W-28-C0350-D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 10-28V 350MA
Stock
2
In Stock :
2
Type :
Constant Current
Current - Output (Max) :
350mA
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Output :
10V~28V
Power (Watts) :
25W
Approval Agency :
CE, cULus
Dimming :
Analog
Size / Dimension :
3.15Lx3.07W x 0.99 H 80.0mmx78.0mmx25.2mm
Efficiency :
83%
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Feature :
OCP, OVP, SCP
Datasheets
LED25W-28-C0350-D
Thomas Research Products LED25W-28-C0350-D
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR