LED25W-24
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LED25W-24
Manufacturer
Thomas Research Products
Description
LED DRIVER CV AC/DC 24V 1.04A
Stock
47
In Stock :
47
Manufacturer :
Thomas Research Products
Product Category :
Height :
25.146mm
Mounting Type :
Chassis Mount
Size / Dimension :
3.15Lx3.07W x 0.99 H 80.0mmx78.0mmx25.2mm
Topology :
AC DC Converter
Factory Lead Time :
12 Weeks
Feature :
OCP, OVP, SCP
Max Output Current :
1.04A
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Number of Outputs :
1
Ratings :
IP66
Series :
LED-25W
Approval Agency :
CE, cULus
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Chassis Mount
Efficiency :
83%
Termination Style :
Wire Leads
Max Power Dissipation :
25W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
0.437lb 198.00g
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Power (Watts) :
25W
Type :
Constant Voltage
Voltage - Output :
24V
Termination :
Wire Leads
Datasheets
LED25W-24
Thomas Research Products LED25W-24
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR