LED20W120-028-C0700-LT
Mfr.Part #
LED20W120-028-C0700-LT
Description
LED DRIVER CC AC/DC 17-28V 700MA
Stock
1
In Stock :
Product Category :
Max Output Current :
700mA
Factory Lead Time :
14 Weeks
Feature :
OCP, OVP, SCP
Max Power Dissipation :
20W
Approval Agency :
CE, cURus
Series :
LED-LT (20W)
Efficiency :
82%
Height :
24.892mm
Voltage - Input (Min) :
108VAC
Published :
2016
Voltage - Input (Max) :
132VAC
Mount :
Power (Watts) :
20W
Voltage - Output :
17V~28V
Size / Dimension :
3.74Lx1.60W x 0.98 H 95.0mmx41.0mmx25.0mm
Termination :
Wire Leads
Dimming :
ELV, Triac
Thomas Research Products LED20W120-028-C0700-LT
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR