LED12W-16-C0700-D
Mfr.Part #
LED12W-16-C0700-D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 8-16V 700MA
Chassis Mount
Weight :
0.282lb 127.91g
Series :
LED-12W
Published :
Voltage - Output :
8V~16V
1 (Unlimited)
Dimming :
Analog
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Efficiency :
84%
Current - Output (Max) :
700mA
Power (Watts) :
12W
Approval Agency :
CE, cURus
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Datasheets
LED12W-16-C0700-D
Thomas Research Products LED12W-16-C0700-D
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR