LED100W-048-C2100-D
Mfr.Part #
LED100W-048-C2100-D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 16-48V 2.1A
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Termination :
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Efficiency :
90%
Voltage - Output :
16V~48V
Power (Watts) :
100W
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Max Output Current :
2.1A
Size / Dimension :
6.42Lx2.81W x 1.83 H 163.0mmx71.3mmx46.5mm
Termination Style :
Wire Leads
Max Power Dissipation :
100W
Mount :
Chassis Mount
Dimming :
Analog
Series :
LED-100W
IP66
Height :
46.482mm
Approval Agency :
CE, CSA, cULus, EN
Datasheets
LED100W-048-C2100-D
Thomas Research Products LED100W-048-C2100-D
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR