LDFL027282VJUV0E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LDFL027282VJUV0E
Manufacturer
United Chemi-Con
Package / Case
Radial, Vertical (Open)
Datasheet
Download
Description
CMC 2.8MH 27A 2LN TH
Stock
45
In Stock :
45
Manufacturer :
United Chemi-Con
Product Category :
Common Mode Chokes
Package / Case :
Radial, Vertical (Open)
Filter Type :
Power, Signal Line
Test Frequency :
100 kHz
Height (Max) :
1.890" (48.00mm)
Inductance @ Frequency :
2.8 mH @ 100 kHz
Mounting Style :
Vertical Mount
Number of Lines :
2
Product Category :
Common Mode Chokes / Filters
Height :
48 mm
Voltage Rating - DC :
700V
RoHS :
Details
Features :
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
1.969" Dia (50.00mm)
Inductance :
2.8 mH
Current Rating (Max) :
27A
United Chemi-Con (UCC)
Voltage Rating - AC :
DC Resistance (DCR) (Max) :
3.1mOhm
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Product Type :
Common Mode Chokes
Product Status :
Active
Brand :
Termination Style :
Radial
Operating Temperature :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Product :
Common Mode Coils
Approval Agency :
Series :
FL-V
Number of Channels :
2 Channel
Mounting Type :
Through Hole
Diameter :
50 mm
Package :
Bulk
Datasheets
LDFL027282VJUV0E
United Chemi-Con LDFL027282VJUV0E
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD