LDD21967M03A-068
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LDD21967M03A-068
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Datasheet
Download
Description
RF FILTER SIGNAL 967MHZ 0805
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
RF Filters
Pbfree Code :
yes
Impedance :
50Ohm
Number of Pins :
6
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm
Max Operating Temperature :
85°C
Insertion Loss (Max) :
3.8 dB
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Construction :
COMPONENT
RF/Microwave Device Type :
DIRECTIONAL COUPLER
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
VSWR-Max :
1.4
Height (Max) :
0.041 1.05mm
Frequency :
967MHz