LD25W-20-C1250-RD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LD25W-20-C1250-RD
Manufacturer
EPtronics, Inc.
Description
LED DRIVER AC/DC CC 7-20V 1.25A
Stock
179
In Stock :
179
Manufacturer :
EPtronics, Inc.
Product Category :
Current - Output (Max) :
1.25A
Ratings :
IP66
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Power (Watts) :
25W
Voltage - Isolation :
3.75kV
Feature :
OCP, OVP, SCP
Size / Dimension :
3.15Dia x 0.99 H 80.0mmx25.1mm
Type :
Constant Current
Approval Agency :
CE, cURus, FCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-30°C~60°C
Dimming :
Analog, PWM
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Number of Outputs :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Output :
7V~20V
Series :
LD25W
Efficiency :
82%