LD20W-43-C0460-RD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LD20W-43-C0460-RD
Manufacturer
EPtronics, Inc.
Description
LED DRIVER AC/DC CC 15-43V 460MA
Stock
3
In Stock :
3
Manufacturer :
EPtronics, Inc.
Product Category :
Feature :
OCP, OVP, SCP
Series :
LD20W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Constant Current
Voltage - Isolation :
3.75kV
Voltage - Output :
15V~43V
Efficiency :
83%
Topology :
AC DC Converter
Operating Temperature :
-30°C~60°C
Current - Output (Max) :
460mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Ratings :
IP66
Dimming :
Analog, PWM
Number of Outputs :
1
Mounting Type :
Chassis Mount
Approval Agency :
CE, cURus, FCC
Termination Style :
Wire Leads
Power (Watts) :
20W
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Size / Dimension :
3.74Lx1.61W x 0.98 H 95.0mmx40.9mmx24.9mm