LD16W120-46-C0350-TL
Mfr.Part #
LD16W120-46-C0350-TL
Manufacturer
EPtronics, Inc.
Description
LED DRIVER AC/DC CC 28-46V 350MA
Stock
86
In Stock :
86
Manufacturer :
EPtronics, Inc.
Product Category :
Type :
Constant Current
Ratings :
IP66
Approval Agency :
CE, cURus, FCC
Number of Outputs :
1
Size / Dimension :
3.74" L x 1.61" W x 0.98" H (95.0mm x 40.9mm x 24.9mm)
Voltage - Input (Max) :
132VAC
Base Product Number :
LD16W
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-30°C ~ 60°C
Voltage - Output :
28 ~ 46V
Dimming :
ELV, Triac
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Efficiency :
85%
Current - Output (Max) :
350mA