LD13AC333KAB9A
Mfr.Part #
LD13AC333KAB9A
Description
CAP CER 0.033UF 1KV X7R 1825
Packaging :
Bulk
Capacitance :
0.033µF
Height :
2.54mm
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Length :
4.5mm
Published :
Thickness :
2.54mm
JESD-609 Code :
e0
Temperature Coefficient :
X7R
Multilayer :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Dielectric Material :
Ceramic
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±10%
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Contains Lead
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
No
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
6.4mm
Temperature Characteristics Code :
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Datasheets
LD13AC333KAB9A
KYOCERA AVX LD13AC333KAB9A
LD 0.033μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
LD13AC333KAB9A Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 1kV, it can operate.
LD13AC333KAB9A Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV