LD103C105KAB2A
Mfr.Part #
LD103C105KAB2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 1UF 25V X7R 1210
Stock
114
In Stock :
114
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.060 1.52mm
REACH SVHC :
Unknown
Depth :
2.5mm
Tolerance :
±10%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Published :
2011
Voltage - Rated DC :
25V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Number of Pins :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Capacitance :
1μF
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Height :
1.52mm
Weight :
15.989131mg
Thickness :
1.524mm
Mount :
Surface Mount
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X7R
Pbfree Code :
1 (Unlimited)
Multilayer :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C