LD02YA2R4JAB2A
Mfr.Part #
LD02YA2R4JAB2A
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
5%
Factory Lead Time :
20 Weeks
Weight :
652.039032μg
Length :
1mm
Width :
500μm
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
560μm
Voltage - Rated DC :
16V
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
2.4pF
Dielectric :
C0G
Datasheets
LD02YA2R4JAB2A
2.4pF Ceramic Capacitor 5%
LD02YA2R4JAB2A Overview
Stable operation requires a temperature higher than -55°C.The voltage - Rated DC of 16V allows it to function.
LD02YA2R4JAB2A Features
with the voltage - Rated DC of 16V