LCBSB-12M-01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LCBSB-12M-01
Manufacturer
Essentra Components
Description
CBS LOCKING BASE W/O ADH 12MM
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Support Panel Thickness :
0.062 1.57mm 1/16
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
4 Weeks
Mounting Type :
Adhesive
Between Board Height :
0.750 19.05mm 3/4
Series :
CBSB
Support Hole Diameter :
0.157 (4.00mm)