LCA15S-5-Y
Mfr.Part #
LCA15S-5-Y
Description
AC/DC CONVERTER 5V 15W
Product Category :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Operating Temperature (Max) :
60°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Approval Agency :
CSA, UL
Output Voltage :
5V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Series :
LCA (15W)
Published :
Ripple Voltage (Main Out) :
0.02828Vrms
Height :
15mm
Lead Free :
Lead Free
Length :
115mm
Current - Output 1 :
3A
Package / Case :
Module
Efficiency (Main Output) :
72%
Reach Compliance Code :
Unknown
Protections :
OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
Isolation Voltage :
2kV
Output Power :
15W
Voltage - Output 1 :
5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Width :
50mm