LCA15S-5-G
Mfr.Part #
LCA15S-5-G
Description
AC/DC PS (OPEN FRAME)
Width :
50mm
Series :
LCA (15W)
Published :
Height :
15mm
Output Power :
15W
Number of Outputs :
1
Output Voltage :
5V
Approval Agency :
CSA, UL
Current - Output 1 :
3A
Voltage - Output 1 :
5V
Operating Temperature (Max) :
60°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Protections :
OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Efficiency (Main Output) :
72%
Length :
115mm
Isolation Voltage :
2kV