LCA150S-24-GY
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LCA150S-24-GY
Manufacturer
Cosel
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
AC/DC PS (OPEN FRAME)
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
6 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Reach Compliance Code :
Unknown
Isolation Voltage :
2kV
Package / Case :
Module
Number of Outputs :
1
Voltage - Output 1 :
24V
Output Power :
151.2W
Series :
LCA (150W)
Width :
75mm
Current - Output 1 :
6.3A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
222mm
Height :
34mm