LCA100S-12-SNC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LCA100S-12-SNC
Manufacturer
Cosel
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
AC/DC CONVERTER 12V 102W
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Isolation Voltage :
2kV
Length :
252mm
Lead Free :
Lead Free
Width :
72mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Current - Output 1 :
8.5A
Published :
Height :
45mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Package / Case :
Module
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Output 1 :
12V
Series :
LCA (100W)
Output Power :
102W