LCA100S-12-CY
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LCA100S-12-CY
Manufacturer
Cosel
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
AC/DC PS (OPEN FRAME)
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Isolation Voltage :
2kV
Series :
LCA (100W)
Height :
30mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
222mm
Number of Outputs :
1
Voltage - Output 1 :
12V
Current - Output 1 :
8.5A
Output Power :
102W