LC4384C-5FTN256C
- Mfr.Part #
- LC4384C-5FTN256C
- Manufacturer
- Lattice Semiconductor
- Package / Case
- 256-LBGA
- Datasheet
- Download
- Description
- IC CPLD 384MC 5NS 256FTBGA
- Manufacturer :
- Lattice Semiconductor
- Product Category :
- CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
- Min Supply Voltage :
- 1.65V
- Delay Time tpd(1) Max :
- 5ns
- Voltage Supply - Internal :
- 1.65V~1.95V
- Qualification Status :
- Not Qualified
- Additional Feature :
- yes
- Packaging :
- Tray
- Max Supply Voltage :
- 1.95V
- Terminal Pitch :
- 1mm
- Pin Count :
- 256
- Number of I/O :
- 192
- Series :
- ispMACH® 4000C
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Base Part Number :
- LC4384
- Propagation Delay :
- 5 ns
- Terminal Position :
- BOTTOM
- Memory Type :
- EEPROM
- Number of Pins :
- 256
- Mount :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 256-LBGA
- Output Function :
- MACROCELL
- HTS Code :
- Operating Supply Current :
- 3.5mA
- Number of Dedicated Inputs :
- 4
- Terminal Form :
- Ball
- Operating Supply Voltage :
- 1.8V
- Terminal Finish :
- Tin/Silver/Copper (Sn95.5Ag4.0Cu0.5)
- Pbfree Code :
- yes
- Published :
- 2000
- Number of Logic Elements/Cells :
- 24
- Peak Reflow Temperature (Cel) :
- 260
- Programmable Type :
- In System Programmable
- RoHS Status :
- RoHS Compliant
- Number of Terminations :
- ECCN Code :
- EAR99
- Supply Voltage :
- 1.8V
- Lead Free :
- Lead Free
- Operating Temperature :
- 0°C~90°C TJ
- Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
- 40
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- 3 (168 Hours)
- JTAG BST :
- Nominal Supply Current :
- 3.5mA
- Max Frequency :
- 322MHz
- JESD-609 Code :
- e1
- Number of Macro Cells :
- 384
- Datasheets
- LC4384C-5FTN256C
1mm PMIC ispMACH® 4000C Series LC4384 256 Pin 1.8V 256-LBGA
LC4384C-5FTN256C Overview
384 macrocells are present in the mobile phone network, which offer radio coverage from a high-power cell tower, antenna, or mast.The item is enclosed in a 256-LBGA package.The device is programmed with 192 I/O ports.It is programmed to terminate devices at 256.There is a BOTTOM terminal position on the electrical part in question.The device is powered by a voltage of 1.8V volts.It is recommended that the chip be packaged by Tray.Ensure its reliability by operating at 0°C~90°C TJ.It is recommended to mount the chip by Surface Mount.FPGAs belonging to the ispMACH® 4000C series contain this type of chip.With 256 pins programmed, the chip is ready to use.When using this device, YES is also available.You can find its related parts in the LC4384.If high efficiency is desired, the supply voltage should be kept at 1.8V.It is recommended that data be stored in EEPROM.In this case, it is mounted by Surface Mount.The pins are 256.This device operates at a voltage of 1.95V when the maximum supply voltage is applied.With a minimal supply voltage of 1.65V, it operates.It is important to make sure that the maximum frequency is less than 322MHz.The status of input signals is determined by 4 dedicated inputs.An elementary building block consists of 24logic elements/cells.
LC4384C-5FTN256C Features
256-LBGA package
192 I/Os
The operating temperature of 0°C~90°C TJ
256 pin count
256 pins