LC4064B-25TN100C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LC4064B-25TN100C
Manufacturer
Lattice Semiconductor
Package / Case
100-LQFP
Datasheet
Download
Description
IC CPLD 64MC 2.5NS 100TQFP
Manufacturer :
Lattice Semiconductor
Product Category :
CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Number of Pins :
100
Turn On Delay Time :
2.5 ns
Number of Logic Elements/Cells :
4
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Supply Voltage :
2.5V
JTAG BST :
yes
Voltage Supply - Internal :
2.3V~2.7V
Operating Supply Current :
12mA
Terminal Form :
Gull wing
Frequency :
454.5MHz
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Mount :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Terminal Position :
QUAD
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tray
Package / Case :
100-LQFP
Output Function :
MACROCELL
Number of Terminations :
100
Base Part Number :
LC4064
Terminal Pitch :
0.5mm
Nominal Supply Current :
12mA
Qualification Status :
Not Qualified
Height Seated (Max) :
1.6mm
Series :
ispMACH® 4000B
Number of Macro Cells :
64
Operating Temperature :
0°C~90°C TJ
Propagation Delay :
2.5 ns
Published :
Supply Voltage :
2.5V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Max Supply Voltage :
2.7V
Pin Count :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Number of I/O :
64
Memory Type :
EEPROM
Pbfree Code :
yes
Number of Programmable I/O :
208
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Programmable Type :
In System Programmable
Number of Dedicated Inputs :
10
Min Supply Voltage :
2.3V