LC-100-BL0010-A-P-J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LC-100-BL0010-A-P-J
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Module, Connector, Actuated Sensor
Datasheet
Download
Description
SENSOR OPTICAL MODULE W/CONN
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Optical Sensors - Photointerrupters - Slot Type - Logic Output
Output Configuration :
NPN
Response Time :
500μs
Operating Temperature :
-10°C~50°C TA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
10V~30V
Factory Lead Time :
17 Weeks
Sensing Distance :
1.969 ~ 3.937 (50mm ~ 100mm)
Published :
Package / Case :
Sensing Method :
Reflective
Mounting Type :
Chassis Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply :
60mA