LBC2518T3R3MV
Mfr.Part #
LBC2518T3R3MV
Description
FIXED IND 3.3UH 560MA 208MOHM SM
1 (Unlimited)
Inductance Frequency - Test :
7.96MHz
Type :
Wirewound
Rated Current-Max :
0.56A
Size / Dimension :
0.098Lx0.071W 2.50mmx1.80mm
DC Resistance (DCR) :
208mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Frequency - Self Resonant :
54MHz
Tolerance :
±20%
Test Frequency :
7.96MHz
Inductance :
3.3μH
2
Current Rating (Amps) :
560mA
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Datasheets
LBC2518T3R3MV
TAIYO YUDEN LBC2518T3R3MV
LBC2518T3R3MV datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD