LB3218T101KV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LB3218T101KV
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1207 (3218 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100UH 140MA 3.12OHM SM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance :
100μH
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
ECCN Code :
EAR99
Shielding :
Unshielded
Test Frequency :
0.796MHz
Number of Functions :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency - Self Resonant :
8MHz
HTS Code :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Current Rating (Amps) :
140mA
Inductor Application :
RF INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
3.12Ohm Max
Inductance Frequency - Test :
796kHz
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1207 (3218 Metric)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Rated Current-Max :
0.14A
Series :
LB
Size / Dimension :
0.126Lx0.071W 3.20mmx1.80mm
Surface Mount :
yes
Type :
Wirewound
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±10%
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
LB3218T101KV
TAIYO YUDEN LB3218T101KV
LB3218T101KV datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD