LB E67C-R2T1-35-1-30-R18-Z
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LB E67C-R2T1-35-1-30-R18-Z
Manufacturer
ams OSRAM
Package / Case
4-PLCC
Datasheet
Download
Description
LED PWR TOPLED BLUE 469NM SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
Color :
Blue
Lens Size :
2.40mm Dia
Size / Dimension :
3.20mm Lx2.80mm W
Lens Style :
Round with Domed Top
Wavelength - Peak :
464nm
Viewing Angle :
120°
Current - Test :
30mA
Wavelength - Dominant :
469nm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
4-PLCC
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
Power TOPLED®
Packaging :
Cut Tape (CT)
Height (Max) :
2.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Package / Case :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.9V