LAV35VBR33M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LAV35VBR33M
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 330NH 960MA 110MOHM TH
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Construction :
Encapsulated
Package / Case :
Radial
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Packaging :
Tray
Core Material :
Ferrite
Inductance :
330nH
Lead Length :
16mm
Diameter :
4mm
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Current Rating :
960mA
HTS Code :
Q @ Freq :
50 @ 25.2MHz
Shielding :
No
Series :
LA, V Type
Lead Spacing :
5mm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Number of Terminations :
2
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Max DC Current :
960mA
Test Frequency :
25.2MHz
Number of Functions :
1
Frequency - Self Resonant :
140MHz
Tolerance :
±20%
Published :
Case/Size Code :
Shape/Size Description :
TUBULAR PACKAGE
Lead Free :
Lead Free
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Mounting Type :
Through Hole
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Terminal Shape :
Wire
Packing Method :
Ammo Pack
Datasheets
LAV35VBR33M
LAV35VBR33M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD